כל האתר בהנחות בגובה של עד 50% ובנוסף, שליח חינם עד הבית, בקניה ב129 ש"ח ומעלה! משלוח חינם בכל קניה!

חיפוש
Close this search box.

אחרי גיל 40? כך תדעו שהגיע הזמן למשקפיים

קשה לכם פתאום לקרוא עיתונים וספרים? מרחיקים את הדף מהעיניים ורואים היטב רק למרחק? מזל טוב, קיבלתם תזכורת שהגעתם לגיל העמידה וייתכן מאוד שזה הזמן להרכיב משקפי קריאה.

מתבגרים רבים, בני 40 עד 50, חשים לפתע בקושי בקריאה, אך מתעלמים ממנו ומפחיתים בהדרגה את כמות הספרים והעיתונים שהם קוראים או סובלים מכאבי הראש, עייפות וצריבה בעיניים. כדאי מאוד לא להתעלם מהתופעה – הקרויה פרסביופיה – ולטפל בבעיה כי יש לה פתרונות פשוטים מאוד, שבעזרתם ניתן לשפר את איכות החיים בצורה משמעותית.
מה קורה לעיניים שלנו?
איבוד הדרגתי של היכולת לקבל תמונה ברורה של חפצים קרובים, המופיע בסביבות גיל 40 , נקרא פרסביופיה. מדובר בתהליך טבעי האופייני לגיל זה. בכדי לקבל תמונה מדויקת של חפץ קרוב – במרחק של 30 עד 35 סנטימטר – העין ממקדת את הראייה בחפץ מסוים בתהליך שנקרא אקומודציה. תהליך זה מושג הודות לשינוי בקמירות העדשה בתוך העין.
שינוי קמירות העדשה נסמך על התכווצות שריר בתוך העין. התכווצות השריר משפיעה על הזונולות, אותם חוטים עדינים המחזיקים את עדשת העין ומקמרים את העדשה כתוצאה מהתכווצות השריר. כאשר העין מביטה למרחוק, השריר רפוי וכאשר אנו ממקדים את המבט לקרוב השריר מתכווץ. השינוי בקמירות העדשה מאפשר מיקוד ברור של העין גם לרחוק וגם לקרוב. תהליך זה מחייב: פעילות תקינה של השריר, בריאות הזונולות וגמישות ושקיפות של העדשה. אנו נולדים עם יכולת אקומודציה גבוהה מאוד, שיורדת בהדרגה עם השנים. בגיל 25 יכולת האקומודציה יורדת לחצי מכוחה בעת הלידה ובגיל 60 היא יורדת כמעט לאפס.
אז מה קורה אחרי גיל 40?
פרסביופיה אינה מחלה, אלא חלק מתהליכי ההזדקנות של העין. בדומה לתהליכי התבגרות אחרים בגוף (קמטים בעור, שיער לבן) ככל שאנו מתבגרים, כבר מגיל צעיר יחסית יורדת יכולת המיקוד שלנו לקרוב, השפעת השריר המותח את הזונולות נחלשת והעדשה מאבדת את גמישותה בהדרגה. תהליך זה גורם לירידה בכוח האקומודציה של העין ועקב כך לקושי בקריאה. פרסביופיה היא תהליך הדרגתי אך חשים בו בדרך כלל רק אחרי גיל 40.

איך אדע שאני סובל מפרסביופיה?
הסימנים האופייניים לפרסביופיה הם:
קושי בקריאה ממרחק קריאה רגיל (30 עד 35 סנטימטר).
נטייה להרחקת דף הקריאה מהפנים לשיפור חדות התמונה (עד שהיד כבר לא ארוכה מספיק).
קושי בקריאה בתנאי תאורה לא טובים ושיפור היכולת בתנאי תאורה טובים יותר.
כאבי ראש, עייפות וצריבה בעיניים בעת קריאה.
בנוסף, מופיע קושי בפעילויות עדינות ומדויקות, כמו השחלת חוט במחט ותפירה.

איך מאבחנים פרסביופיה?
אם חשים באחד הסימנים שתוארו כאן, מומלץ לפנות לבדיקה אצל רופא עיניים. בבדיקה ניתן יהיה לראות האם מדובר בפרסביופיה או בבעיה רפואית אחרת ולתת לה פתרון מתאים.

מה הפתרון?
משקפי קריאה – התאמת משקפיים לקריאה בלבד

 

שיתוף הפוסט

00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו והישארו מעודכנים בהטבות ומבצעים! כל האתר בהנחות! אל תפספסו, הצטרפו עוד היום, וקבלו למייל קופון הנחה בגובה 10% לשימוש בסיום מבצעים אלה.
דילוג לתוכן